субота, 24 грудня 2016 р.

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів математики вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області

14 грудня природа радувала красивими та симетричними сніжинками, ніби нагадуючи, що математика постійно навколо нас. Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж гостинно відчинив двері для проведення засідання обласного методичного об’єднання викладачів математики вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області. Актуальність теми «Впровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес з метою піднесення рівня засвоєння математики» сумнівів ні в кого не викликав.  У процесі роботи над обраною темою викладачі визначили проблемні питання та працювали не лише над теоретичною складовою, а й над практичним застосуванням. Вакулюк Оксана Миколаївна на власному досвіді показала, що використання інтерактивних технологій дуже ефективне при вивченні математики. Запропоновані прийоми дають можливість студентам побачити зв’язок математики і реальної життєвої практики, взаємодіяти між собою. Попчук Неля Олександрівна закцентувала увагу колег на важливості якісних дидактичних засобів на заняттях математики, продемонструвала свою систему роботи. У мене теж випала нагода поділитися своїм досвідом застосування сервісів web 2.0 на заняттях.  


неділя, 11 грудня 2016 р.

Власний приклад - найкраща мотивація для учнів


Цього року Година Коду пройшла з 5 по 11 грудня!!!

«Можливості для учнів досягати більшого. Ми прагнемо створювати умови, що надихають навчатися протягом всього життя, ми прагнемо стимулювати розвиток життєво важливих навичок і надавати педагогам підтримку у вихованні захоплення учнів. Ми надаємо учням і педагогам нові можливості творити й ділитися, викладати й вивчати через дослідження, адаптуватися до індивідуальних навчальних потреб, щоб вони могли створювати, проектувати, винаходити й будувати за допомогою технологій.» Саме з таким ентузіазмом говорить компанія Microsoft.
Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Кожен може організувати заходи в рамках Години Коду. Одно-годинний курс доступний більш, як 45 мовами. 
Вже другий рік поспіль учні Квасилівського НВК «школа-ліцей» взяли активну участь в цьому заході. Виконуючи практичні завдання, ліцеїсти мали змогу написати коди різної складності. Учні оперативно виконували поставлені перед ними завдання, швидко застосовували різноманітні методи. У класах панувала атмосфера взаємодопомоги. 


вівторок, 6 грудня 2016 р.

Будь, як КАВА...

Приходить до батька молода дівчина і каже:
- Тату, я втомилася, у мене таке важке життя. Труднощі і проблеми. Я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил ... Що мені робити?
Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакових каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, в третю насипав розмелені зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави.

- Що змінилося? - Запитав він свою дочку.
- Морква і яйце зварилися, а зерна кави розчинилися у воді, - відповіла вона.
- Ні, доню, це лише поверхневий погляд на речі.
Подивися, тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися. Вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин - окропу. Так і люди. Сильні зовні - можуть розклеїтись, тоді як слабкі лише міцнішають ...
- А кава? - Запитала вона.
- О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в ворожому середовищі і змінили його. Перетворили в чудовий ароматний напій.
Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин - вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне..

понеділок, 5 грудня 2016 р.

Доброго дня, колеги!

Компанія GOOGLE 3-4 грудня провела Всесвітню конференцію вчителів. Пройшло близько 100 сесій для спілкування вчителів, адміністраторів та керівників навчальних закладів з важливих для нас питань. 


Якщо ви не брали участі у конференції, дивіться її у записі!

Австралія
Англія
Америка

Розвивайтесь!

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Для якісної фотозйомки достатньо слідувати простим правилам 


7 корисних порад для відео зйомки


субота, 5 листопада 2016 р.

Успішно стартував Районний конкурс “Юний інформатик”

      Наші діти будуть жити в майбутньому, яке створюють вони самі… Мабуть, саме тому вони роблять акцент на ІТ та інформатику. Щоб іти у ногу з часом та бути конкурентно спроможними на ринку праці.

     Оржівський НВК «школа-колегіум» гостинно відчинив свої двері для проведення першого Районного конкурсу «Юний інформатик» 02 листопада 2016 року. Приємно було бачити стільки талановитої молоді, що представляла свої роботи в трьох номінаціях: “Електронний малюнок”, “Презентація”, “Відеоролик”.
     Креативність, цікаві технічні рішення, нестандартні ідеї, трішки сарказму, веселі представлення робіт перемішувалися зі здоровою конкуренцією. Всі учасники конкурсу отримали пам’ятні сертифікати, а переможці цінні призи та грамоти.

     

 І якщо Ви не брали участь у першому конкурсі «Юний інформатик», не засмучуйтесь, а готуйтесь до наступного року. Старт був вдалим. Успіхів та натхнення!   

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Хмарини слів - красива наочність та цікаві завдання



Відеомайстер-клас для полегшення роботи з сервісом Word Art(Tagul): 
Оновлений інтерфейс сервісу Word Art(Tagul): 



Відеомайстер-клас для полегшення роботи з сервісом Tagxedo: 

Бажаю натхнення!!!

четвер, 27 жовтня 2016 р.

Як адаптуватись до зимового часу: поради фахівців

«У кінці тижня, а саме у неділю, 30 жовтня, українці перейдуть на зимовий час. В той момент, коли треба перевести годинник, з нами стається багато казусів. Невчасно прийшли на роботу, запізнились на зустріч, тощо. Таке переведення впливає не лише на організаційні моменти у робочому плані, але й взагалі на наш психологічний та фізичний стан.
Виникає часовий стрес, що несе із собою діасинхроз. Що відбувається у цей час із організмом?
Переведення стрілок часом викликає депресію, яка й так часто розвивається восени. Коли дні стають коротшими, а відповідно менш сонячними та освітленими, то наша нервова система перебуває у стані зниженого тонусу. Саме такі зміни призводять до депресії. Під час літнього часу ми вже виробили собі певну інерцію, а тут після переведення годинників все збивається. Вам доводиться заново привчати організм до того, що потрібно вставати ранком та лягати спати вже в інший час.
Для того, аби процес переходу на новий час пройшов безболісно, варто протягом 2 тижнів уникати морального та фізичного навантаження.
Осінь
В цілому ж, «переведення стрілок» відповідає життєвим ритмам людини. До світанку в організмі синтезується гормон мелатонін - відповідальний за відновлення всіх органів. Якщо спати в освітленому приміщенні, рівень мелатоніну буде мінімальним. Якщо прокидатися затемна - організм виявляється не готовий до пробудження. Це ризик для серця, судин голови та обмінних процесів.
Світло і темрява безпосередньо впливають на гіпофіз, який виділяє мелатонін. Після переведення годинників, людина постає в досвітніх сутінках, коли мелатонін вже не виробляється. Біоритми не порушуються, а приходять до гармонії. Збільшується творчий і робочий потенціал. Тож, особливо важливо налаштуватися на біоритми взимку: брак сонячного світла провокує збої нервової системи, гормонального фону, але сприяє синтезу мелатоніну. Фактично, людський організм взимку впадає в "сплячку": зниження продуктивності, млявість, хандра, проблеми зі шкірою.
Корисно переходити на зимовий час тим, чия діяльність вимагає зосередженості та спокою. Вставати раніше сонця, дуже небезпечно: стрес від пробудження "невчасно" призводить до викиду адреналіну. Спочатку це гарячкове збудження і діловитість. Потім - занепад сил, порушення концентрації уваги.
Якщо людина працює, наприклад, на конвеєрі, проводить лабораторні випробування або просто водить автобус, то гормональні перепади у крові можуть стати причиною помилок і навіть аварій.
Не менш важливо прокидатися у спокої співробітникам, які працюють з людьми: вчителям, лікарям, керівникам усіх рангів. Ранковий сплеск адреналіну здатний викликати непотрібну агресію, спровокувати конфліктні ситуації та привести до необдуманих рішень.
Переведення годинників можна "ігнорувати" - і лягати відпочивати в той же час, що і раніше. Зате ви будете прокидатися заздалегідь. Справжня знахідка для тих, хто постійно спізнюється на роботу.
Як адаптуватися до зимового часу?
Хворобливий стан після переведення стрілок може тривати до двох тижнів. Щоб полегшити пристосування організму до нового часу, слід дотримуватися деяких правил:
не піддавати себе надмірним фізичним навантаженням, намагатися менше нервувати і дратуватися,
відводити для відпочинку і сну більше часу,
для зміцнення внутрішніх ресурсів вживати вітамінні комплекси, імуностимулятори,
ввести в раціон більше продуктів, багатих вітаміном С», - радять в управлінні охорони здоров’я.


пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Вітаю з Всесвітнім днем посмішки!!!
Веселе та добре свято під назвою Всесвітній день посмішки громадськість відзначає в першу п'ятницю жовтня. Придумав це унікальне свято американський художник Харві Белл, який проживав у США в минулому столітті.
Харві Белл не був відомим художником, з критиків того часу його практично ніхто не знав. Можливо, він так би і пішов з життя в невідомості, але одного разу одна страхова компанія США замовила у нього створення яскравого у смисловому плані символу, який став би уособленням ідей цієї структури. Художник придумав як візитну картку своїх клієнтів жовтий усміхнений смайлик. Так в 1963 році була закладена основа майбутнього свята посмішки.
Популярність значків із жовтими усміхненими пиками була просто безмежною. Незабаром цей символ можна було побачити буквально скрізь: на одязі, листівках, конвертах і навіть поштових марках США. А сам Харві Белл став відомим у своїй країні. Завдяки його творінню в 1999 році вперше святкували це веселе свято. Цей день потрібно повністю присвячувати гарному настрою та веселощам.

Доброго дня, колеги!

Компанія GOOGLE 3-4 грудня проведе Всесвітню конференцію вчителів. Планується близько 100 сесій для спілкування вчителів, адміністраторів та керівників навчальних закладів з важливих для нас питань. 


пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

вівторок, 6 вересня 2016 р.

Взаємодія з групою учнів на майданчику сервісу Kaizena


Kaizena - це система взаємодії з учнями/студентами. Швидкий сервіс, який дозволяє організувати роботу в групі учнів/студентів і взаємодіяти з ними різними способами. Сервіс дозволяє швидко створювати відгуки на студентські роботи і отримувати коментарі. Сервіс безкоштовний і його можна використовувати для роботи, як зі школярами, так і зі студентами.
Для початку роботи потрібно зареєструватися.

Сервіс підтримує кирилицю. Він має досить привабливі можливості по роботі з класом при електронному навчанні, в тому числі, і з використанням мобільних пристроїв учнів. Для цього є мобільний додаток.

Однією з ключових особливостей цього сервісу є те, що сервіс дозволяє взаємодіяти з використанням мікрофону. Голосові коментарі для учнів створювати набагато видше, ніж набирати текст за допомогою клавіатури. Тим більше, що голосом можна передати тон і настрій.
 
Інтеграція Google-диск дозволяє легко додавати файли. Для додавання учнів в групу можна скористатися кількома способами: послати запрошення по електронній пошті, імпортувати дані з Google Classroom, скористатися кодом класу при реєстрації учнів на сервісі.

 
Сервіс дозволяє:
- взаємодіяти одразу з усією групою або організувати індивідуальні діалоги;
- відслідковувати прогрес учнів шляхом перегляду і порівняння ваших відгуків за кілька завдань;
- налагодити інформування педагога про надходження нових повідомлень від учнів.
 

На скріншоті - додавання нового діалогу з окремим учнем:

Варто відзначити цікаву можливість сервісу в створенні лекційних матеріалів, які можна створювати у вигляді тексту, створити голосовий варіант лекції з коментарями і прикріпленим документом (презентація) або просто прикріпити файл, посилання на відеоролик.

Цей сервіс може бути корисним у роботі педагога. В допомогу вчителю автористворили навчальну групу, в якій можна попрацювати для оцінки можливостей
цього цікавого сервісу. Група буде доступна відразу після реєстрації.

Інструкція по використанню інструментарія сервису:  

Джерело: https://edugalaxy.intel.ru/index.php?automodule=blog&blogid=7264&showentry=10697

четвер, 1 вересня 2016 р.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!!!

    Перше вересня – це особливе свято, тому що 1 вересня – це день знань. Якщо забути про стереотипи та штампи, то це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового та невідомого, водночас, зі збереженням зв'язку з минулим. 
У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти.
 Бажаю Вам, дорогі друзі, здоров'я, щастя та радості, а також невичерпної енергії при здобутті нових знань. З усією теплотою серця цього дня висловлюю слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави.
Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та колег. 
Зі святом Вас!


четвер, 17 березня 2016 р.

Година Землі 2016

Година Землі 2016 стартує в Україні

WWF знову запрошує українців приєднатися до Години Землі! Ця кампанія щороку об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє Планети. 19 березня о 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину вимикають світло в домівках та на робочих місцях. Щоб підтримати кампанію, в темряву поринуть сотні знакових спорудах на кшталт 
Ейфелевої вежі та Сіднейської опери. Кожен може приєднатися до акції, щоб таким чином висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові. Цього року Година Землі в Україні запускає Естафету добрих справ, до якої приєднується багато відомих людей країни, аби надихнути інших робити добро для Планети.
 Година Землі була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF в Сіднеї (Австралія) у 2007 році і перетворилася на всесвітню екологічну ініціативу. Відтоді кампанія об’єднала понад 7000 міст у 172 країнах на всіх континентах у прагненні до майбутнього, де людина живе в гармонії з природою.
«Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних
проблем Планети та об'єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік
», – коментує Катерина Куракіна, координатор кампанії Година Землі в Україні.
 
Цьогорічна тема Години Землі в Україні – Естафета добрих справ – це Інтернет-флешмоб, який закликає людей підтримати Годину Землі, здійснювати добрі, корисні для планети вчинки, ділитися результатами з іншими і передавати Естафету друзям. В Естафеті добрих справ можуть взяти участь усі бажаючі – як окремі люди, так і організації, спільноти, навчальні заклади тощо. Для участі в Естафеті потрібно зняти відео до 20 секунд про свою добру еко-справу та викласти його в соціальних мережах із хештеґом#estafeta_dobra. Більше інформації можна отримати на сайті кампанії.
 
Естафету добрих справ підтримують відомі люди країни – культурні та громадські діячі, артисти та колективи. Вони викладатимуть свої відео протягом місяця на сторінки Години Землі в соцмережах. Також, кампанію Година Землі 2016 підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
 
Промоушн-акції в Україні проводяться в партнерстві з креативним агентством TABASCO та комунікаційними агенціями SPN Communications та GreenPR, які допомагають привернути увагу людей до Години Землі за допомогою оригінальних ідей і цікавих публікацій.
 

Олена Суханова, директор креативного агентства TABASCO, коментує: «Ми раді розпочати співпрацювати з такою масштабною організацією міжнародного рівня, проекти якої відомі в усьому світі. Впевнена, що разом ми зможемо залучити до здійснення добрих справ набагато більше людей, аніж поодинці».