Кажуть, що коли справа доходить до тестів із множинним вибором, то в будь-якій незрозумілій ситуації обирай третій варіант. Ну… або другий. Або навіть – перший. Ефективність цієї поради сумнівна. Ютуб-блогер Томас Франк ділиться найдієвішимими порадами – не соромся їх використовувати.1. Не лізь поперед батька в пеклоАбо простіше – не поспішай. Як тільки аркуш із тестовими завданнями опиниться на твоєму столі, не починай гарячково переглядати питання та намагатися вирішити їх одне за одним. Натомість глибоко вдихни та виділи кілька хвилин для спокійного перегляду всього тесту. Так ти зрозумієш, про що він узагалі (а це вже – майже половина справи) і зможеш відповідати на легкі питання, у правильності яких упевнений на сто відсотків.
Такий попередній перегляд допомагає «програмувати» мозок на специфічні деталі, які будуть траплятися саме в цьому тесті. Чому це корисно? Ти автоматично починаєш обдумувати складні питання, які вже встиг помітити й запам’ятати.
Іноді запитання в тестах множинного вибору мають деталі, підказки, а деколи навіть повноцінні відповіді. До прикладу, один із тестів запитує: смерть якого з американських президентів змусила Наполеона оголосити 10-денну жалобу? Варіанти – Вашингтон, Джефферсон, Йода та Адамс. Звісно ж, ми одразу відкидаємо Йоду, але що робити далі? Пропусти це запитання, продовжуй вирішувати тест і, можливо, ти натрапиш на завдання типу «правда/неправда», яке звучить так: чи правда, що Томас Джефферсон та Джон Адамс із ворогів перетворилися на друзів і товаришували аж до смерті обох у 1826 році? Якщо ти знаєш, що вони померли саме того року, а Наполеон – за п’ять років до, у 1821, то легко зможеш вирахувати, що відповіддю на попереднє питання стане Джордж Вашингтон. Елементарно, Ватсон!
Втім, такі сюрпризи трапляються не так часто, як нам би цього хотілося, тому не витрачай багато часу на ігри в детектива – краще добре підготуйся заздалегідь.2. Активуй підсвідомість